Dövüş Kulübü - Fight Club - HD 1080p HD izle - 1080p film izle full hd film sinema izle1080p film izle full hd film sinema izle
Yeni Sitemize Hoşgeldiniz

Film Hakkında 33

Dövüş Kulübü – Fight Club – HD 1080p HD izle

Dövüş Kulübü – Fight Club – HD 1080p HD izle

Belirtilmemiş
Filmin TürüGerilim Filmleri IMDB Puanı8.8 / 10

Filmin Özeti

Fight Club (Dövüş Kulübü) Chuck Palahniuk'un romanından uyarlanan 1999 yapımı efsane bir filmdir. Yönetmen koltuğunda David Fincher'ın oturduğu Fight Club filminde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter baş rolleri paylaşmaktadır. Norton, beyaz yakalı işinden hoşnutsuz olan isimsiz anlatıcıyı oynuyor. Sabun satıcısı Tyler Durden (Pitt) ile bir Dövüş Kulübü oluşturuyor ve kendisiyle ve mutsuz bir kadın olan Marla Singer (Bonham Carter) ile bir ilişkisi var.

İsimsiz anlatıcı, monoton hayatı ve uykusuzluk sıkıntısıyla cebelleşen bir adamdır. Bir ailesi ve yakın dostları bulunmayan Anlatıcı doktorunun tavsiyesi üzerine kanser hastalarının terapi gruplarına katılır ve toplantı sırasında Marla ile tanışır. Marla'da Anlatıcı gibi hasta olmamasına rağmen grubun toplantılarına katılmıştır.

Anlatıcı'nın ve Marla'nın çabaları, tüketici kültürünün anlamsızlığına karşı bir tavır almaktır adeta. Kariyer sahibi ama yalnız insanların bir tepkisidir. Anlatıcı'nın jenerasyonu esasında ölü bir jenerasyondur. Bir yolculuktan sonra eve döndüğünde evinin yanmış olduğunu gördükten sonra arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler olması da adeta bunun bir göstergesidir.
İçtiği bir kaç bardak biranın ardından park yerinde Tyler, kahramanımızı kendine yumruk atması için kışkırtacaktır.
Aralarında başlayan bu kavga Anlatıcı'nın bütün hayatına yön verecektir. Bir zaman sonra Anlatıcı, Tyler'ın yanına taşınır.

Tyler'ın önderliğinde bir dövüş kulübü kurarlar ve bu kulüpte sayıları 50'yi aşmamak şartıyla genç erkekler birbirleriyle dövüştürülür. Kısa sürede kulüp popüler hale gelir ve Tyler hızlı bir şekilde bu ölü jenerasyonun adeta mesihi haline gelir. Fakat gün geçtikçe bu durum içinden çıkılmaz bir hale döüşmeye başlar.

Tyler ve Anlatıcı'nın olaylara verdikleri reaksiyonlar aynı olmaya başlar. Kurdukları kulüp ise kapitalist dünyada kendini önemsiz ve dışlanmış hissedenler için bir toplanma noktası olma özelliğini korur, gün geçtikçe üye sayısı ve üyelerin bağlılığı artar. Anlatıcı bu olaylar olurken Tyler'in kendisine kasıtlı olarak haber vermediği Kıyamet Projesini öğrenir ve Tyler'ın onu yalnız bırakması sonucunda şoka girer.

Onu her yerde aramaktadır, bulabilmek için dünyanın bir çok şehrine gider ve gittiği her şehirde kulübün ne kadar geliştiğini ve o şehirlere de yayılmış olduğunu görür. Hiç bir şekilde kontrol edilemez hale gelen bu ilerlemeye son vermek isteyen Anlatıcı artık eyleme geçer ve Kıyamet Projesi'ni polise anlatır.
Kıyamet projesi; Bütün büyük bankaları havaya uçurmak, bankanın veritabanında bulunan tüm hesapları silmek ve insanların borçsuz olarak yeni bir hayata başlamasını sağlamak gibi çılgınca bir projedir. 

Fight club türkçe dublaj izle
Fight club türkçe altyazılı izle

Fight Club - Dövüş Kulübü Full HD Film izle iyi seyirler diler.

Yorum Yaz Spoiler Ekle